Van Belediyesi bize 15 yıl kullanmamız için 4 arazi tahsis etti

Son zamanlarda sizlere yazamadım, çok yoğun geçiyor çalışmalarımız. Biliyorsunuz, Van Belediyesi bize 15 yıl kullanmamız için 4 arazi tahsis etti.

Bu araziler kenar mahallelerde ve tam bizim istediğimiz yerlerde. Arazilerin ikisi üzerine, HacıBekir ve Süphan mahallerinde, prefabrik atölye yapmak için gerekli finansman kaynağını sağladık. Müteahhitlerin seçimini yaptıktan sonra, inşaatlar 25 Eylül tarihinde başladı. İki gün önce Van’daydım, Şantiyelerdeki son durumu ekteki fotoğraflar belirtiyor. İnşaat işlerinin Bayramdan önce bitmesini ve 29 Ekim’den sonra atölyelerin açılmasını sağlamış olacağız.

Depremin 1 yıldönümünde, hasar gören atölyelerimizin yerine iki yenisini yapmış olacağız. Bunların yapımında yardımı geçen herkese kızlarımız çok minnettardır. Çalışmalarımız, bu iki yeni atölyede, çok daha heyecan dolu olarak devam edecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Genel Bilgi

HADD, kar amacı gütmeyen, yardım ve destek üretmek üzere kurulmuş bir dernektir. Hedefimiz, Van’da kurduğumuz kilim atölyelerinde yörenin geleneksel dokuma tekniklerini koruyarak kilim üretmek ve bu sayede aileleri ile köyden kente göç etmek zorunda bırakılmış genç kızlara el ve iş becerisi kazandırarak ekonomik ve sosyal gelişmelerine katkı sağlayacak bir platform oluşturmaktır.
%d blogcu bunu beğendi: